Vārda dienu svin: Jānis
   


Izglāb koku, apvāko grāmatu! :: 30.08.2017 09:40:42

Šogad projekta Meža dienas 2017 ietvaros Skrundas jaunieši un bērni pievērsa uzmanību koku saudzēšanai un koka otrajam mūžam. 

Proti papīram, papīra darbiem un grāmatām. Īsi pirms skolas uzsākšanas bērni un jaunieši tika aicināti savlaicīgi apvākot mācību grāmatas, tādā veidā tās saudzējot. Bet grāmatu apvākošanas process tika radīts interesants un radošs. Bērni grāmatu apvākošanai izmantoja tapetes, plakātus, lai grāmatas apvākojumam piešķirtu individualitāti, tas tika papildus rotāts ar aplikācijām, lentītēm, šņorītēm. Bērniem bija dota brīva vaļa fantāzijām. Paralēli radošajam darbam – grāmatu apvākošanai, tika runāts par to, kas ir grāmata, no kā tā tiek gatavota. No kā tiek gatavots papīrs? Kādus kokmateriālus izmanto papīra ražošanai? Un cik ir nepieciešamas nozāģēt kokus, lai sagatavotu mācību grāmatas? Un kāda ir mūsu attieksme pret kokiem, kur koki visvairāk atrodas pilsētās? Kur mums patīk atpūsties vislabāk parkos, vai uz pilsētas bruģa? Bērnu un jauniešu zināšanas un izpratne  par mežu, koku un parku nozīmi mūsu dzīvē bija atšķirīga. Projekta ietvaros tika iegādāti impregnēti masīvkoka kokmateriāli, kas izmantoti Ķoniņa krēsla uzstādīšanai Skrundas pilsētas estrādē.

Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar pašvaldībām realizē projektu „Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei”, kura ietvaros arī notiek Meža dienu pasākumi. 

Komentāri
Šobrīd nav izveidots neviens komentārs.
<<< Iepriekšējā lapa 1 Nākamā lapa>>>

Pievienot komentāru
Vārds
Atcerēties mani
CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu
:: Komentārs::
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Atlikušo simbolu skaits
Powered by Fusion News © 2006 - 2010, FusionNews.net.

Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv