Vārda dienu svin: Nils, Viktors
   


Skrundas amatierteātris viesojas Jaunlutriņos
Ievietots 11.08.2011 23:35:46

6. augustā Skrundas amatierteātris „SAAN” viesojās Jaunlutriņos, kur notika pasākums „Tāds ar tādu satikās”. Uz to bija uzaicināti tie amatierteātri, kuri ir spēlējuši Andreja Upīša lugu „Ziņģu Ješkas uzvara”. Pasākuma ideja bija radusies Jaunlutriņu režisorei Sandrai Mednei. Iecere bija apvienot izrādi no pieciem kolektīviem- Jaunlutriņi, Skrunda, Ruba, Sigulda un Andrupe. Bet tā kā bija ieradušies tikai skrundenieki, lugu spēlēja divu apvienoto kolektīvu aktieri.

Jaunlutriņos mūs sagaidīja kā pasaules klases aktierus. Pasākums iesākās jaunizveidotajā amfiteātra laukumā, kur aktieri ar kopīgu dziesmu pasludināja svētkus par atklātiem. Pēc kopīgās dziesmas abu kolektīvu aktieri sadalījās pa pāriem, savu lomu atveidotājiem. Turpmāk aktieriem bija jāpieveic dažnedažādi uzdevumi.

Notika stafetes un darbības īstenā senlaiku stilā-pļaušana, izšūšana, linu galdautu un dvieļu pletēšana un citas prātam un garam svarīgas nodarbes.
Vīri zirgu pajūgā devāas uz pļaušanas darbiem. Bet, ak, tu neraža, notika neparedzēta kļūme, salūza rati. Nu Skultes atveidotājiem bija jākļūst par kalējiem un jālabo rati, lai varētu turpināt darbus. Pa to laiku sievas iemēģināja rokas loku šaušanā . Ar vikingu ieroču atdarinājumu šaut bija grūtāk nekā izskatījās. Tālāk visi devās uz pļaušanas sacensībām, kur rokas iemēģināja pļaušanā ar izkapti visi, kas to vēlējās.


Nākamais posms visus aizveda pie vecās klēts Jaunlutriņu centrā. Šeit nu bija jāparāda pirkstu veiklība smalkajos darbos- jāizšuj jauns kabatlakatiņš Ludmilai, kura izrādē pieraud veselus trīs gabalus. Te nu pie darba ķērās gan Otīlijas, gan Lonija. Protams, arī bija jāsalāpa maisi, kur ražu lasīt. Kamēr sievas darbojās ar smalkiem darbiem, vīri vija virves pa vecai modei. Bija arī dvieļu pletēšana kā vecos laikos. Ar šo uzdevumu abas Salmienes tika galā ļoti prasmīgi. Pletēšanas darbus izmēģināja gan aktieri, gan skatītāji. Bērniem bija interesanti, kā ir gludināt veļu uz koka ruļļa.


Lai nopelnītu kārtīgas pusdienas, saimniecēm bija jāsakuļ sviests.
Nākamais uzdevumu posms bija Zilā modes skate, kurā piedalījās visi un visas. Skate pārspēja visas cerības-mums ir gan sava Klaudija Šīfere, gan Sindija Krauforde.
Bija arī antikvāro mantu izsole. Uzdevumi noslēdzās ar gardām pusdienām.Laiks bija paskrējis nemanot un bija pienācis kopīgais izrādes spēlēšanas brīdis. Kopdarbs bija interesants, jo bija reizes, kad uz skatuves atradās divas Otīlijas vai divi Skultes, vai divas Lonijas. Pēc kopēji paveiktā darba aktieri kopīgi pavadīja vakaru.

Tekstu sagatavoja Ilona Rītiņa un Inta Kampara

Foto- Dace Blūma

komentāri 0


Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv