Vārda dienu svin: Nils, Viktors
   


Skrundas novada bibliotēkas

Skrundā rakstnieki atkal satiks savus lasītājus :: 23.03.2017 10:22:07

Noslēdzies šā gada Valsts kultūrkapitāla fonda 1. Kultūras projektu konkurss, kurā tika atbalstīts arī Skrundas Bērnu bibliotēkas iesniegtais projekts “Rakstnieks satiek lasītāju”. Projekta ietvaros Skrundas vidusskolas un Jaunmuižas sākumskolas skolēni satiks literātus, ar kuriem līdz šim bija pazīstami tikai caur grāmatu lappusēm. 

 

7. aprīlī uz sarunu ar tulkotāju Daci Meieri tiks aicināti Skrundas vidusskolas vidusskolēni. Ne vienmēr lasītāji, lasot populāros Umberto Eko, Alesandro Bariko, Kristinas Sabaļauskaites, Ellenas Ferrantes un citu autoru darbus, aizdomājas, ka šo grāmatu tulkotāja ir skrundeniece Dace Meiere. Viņa par tulkotajiem darbiem vairakkārt nominēta Latvijas Literatūras gada balvai, bet 2015. gadā šo balvu saņēmusi par Kurcio Malapartes eseju grāmatas “Nolādētie toskānieši” tulkojumu.

18. aprīlī Skrundas vidusskolas 1. un 2. klašu skolēnus uz sarunu par grāmatiņām aicinās rakstniece Evija Gulbe. Grāmata “Koko un Riko” ieguvusi galveno balvu konkursā “Zvaigznes grāmata. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem” un tikusi godalgota lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu žūrija”. 

25. aprīlī rakstniece Māra Cielēna uz sarunu aicinās Skrundas vidusskolas 3. un 4. klašu skolēnus, bet pēc tam viesosies Jaunmuižas pamatskolā. Māras Cielēnas vārds ir pazīstams mazajiem lasītājiem. Gandrīz katru gadu Bērnu žūrijas ekspertiem piedāvāta kāda no rakstnieces grāmatiņām. Viņas darbu fragmenti sastopami arī mācību grāmatās.

15. maijā rakstniece Luīze Pastore aicinās Skrundas vidusskolas 5. klašu skolēnus kļūt par mākslas detektīviem un atrisināt viņas grāmatās paslēptās mīklas un uzdevumus. Par grāmatu “Maskačkas stāsts” rakstniece saņēmusi “Latvijas Literatūras gada balvu 2013” nominācijā “Labākais latviešu autora oriģinālliteratūras darbs bērniem”. 2015. gadā par grāmatām “Pazudušais pērtiķis” un “Neredzamais cilvēks” rakstniece saņēmusi dzejnieka Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā. 2016. gadā kategorijā “Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem” par ekspertu komisijas balsojuma uzvarētāju kļuva Luīzes Pastores darbs “Svešinieka atnākšana”.

Valsts Kultūrkapitāla piešķirtais finansējums 520 EUR apmērā tiks izlietots literātu honorāriem.

  

Informāciju sagatavoja: Inga Zalgaucka, Skrundas bērnu bibliotēkas vadītāja

Komentāri
****PrEcInIeKs 007**** :: 20.04.2017 11:24:54
Taisnība,bez viņas nekur... Par nodokļu naudu visu ko var rīkot,Nellijai pat kompensācijas lielas nav kauns saņemt Rīgas uzdzīvei.
Kristina :: 31.03.2017 13:40:08
Kur palicis pieraksts, ka pasākums notiek sadarbībā ar saeimas deputāti Nelliju Kleinbergu? Kā man tā bezmaksas reğionāļu pirmsvəlēšanu reklāma patīk šausmas kā. Nellija pieprot to lietu un vēlēšanu teijāteri iestudē pa pirmo.
<<< Iepriekšējā lapa 1 Nākamā lapa>>>

Pievienot komentāru
Vārds
Atcerēties mani
CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu
:: Komentārs::
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Atlikušo simbolu skaits
Powered by Fusion News © 2006 - 2010, FusionNews.net.
Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv