Vārda dienu svin: Nils, Viktors
   


Nīkrāces pamatskolas pedagogi izglītojas meža gudrībās :: 20.03.2017 14:38:16

Skolēnu pavasara brīvlaikā AS “Latvijas valsts meži” (LVM) un iniciatīva Mammadaba organizēja kursus Mammadaba vēstniecību skolu pedagogiem. Nīkrāces pamatskolas pedagogi kursos tikās ar Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas pedagogiem.

Kursu tēma: “Pedagogu profesionālās kompetences pilnveide vides izglītībā par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu”.

Kursu sākumā katra Mammadaba vēstniecības skola iepazīstināja pārējos dalībniekus ar to, kā skolā tiek īstenota vides izglītība, kādi interesanti un atšķirīgi projekti tiek īstenoti Mammadaba vēstniecības gadā un pirms tam.

Lekcijas atklāja Jurģis Jansons, LVM mežzinātnes institūta “Silava” direktors. Viņš pastāstīja, kas notiek ar mežiem Latvijā. Pēc lekcijas sākās spraigas diskusijas, kurās katrs varēja uzdot sev interesējošus jautājumus un arī aizstāvēt savu viedokli par meža nozari.

Pēc tam Andrejs Domkins, meža un koksnes pētniecības un attīstības institūta vadītājs, pastāstīja un parādīja video par to, ko dara koksnes pētniecības laboratorijās.

Tālākais ceļš veda uz mežu Īles apkārtnē, kur sākās LVM meža ekspedīcija LVM meža ekspertu Kaspara Rižes un Gundara Freimaņa un viņu komandas pavadībā. Ekspedīcija bija ļoti jauka un izzinoša, tajā ekspedīcijas vadītāji pārbaudīja pedagogu zināšanas par to, kā var noteikt koka vecumu augošam kokam un pēc koka ripas, bija jānosaka liekais produkts, ko negatavo no koksnes, kā arī jāatpazīst koku sēklas, jānosaka dzīvnieku pēdas gan dabā, gan attēlos. 

Pedagogi arī ieguva zināšanas par dzīvnieku daudzumu mūsu mežos, iepazinās ar dažādiem koku kaitēkļiem un to postījumiem mežā. Eksperti izskaidroja, kā pareizi jāstāda mežs, kādi koku stādi ir jāizvēlas, kā jaunais mežs ir jākopj un jāaudzē, lai iegūtu labus lietas kokus. Ekspedīcijas beigās pedagogus sagaidīja pavārs ar gardu, uz ugunskura gatavotu zupu. 

Diena bija emocijām bagāta un pavadīta ļoti interesanti. Paldies LVM un Mammadaba organizētājiem par tik brīnišķīgiem un izzinošiem kursiem.

Teksts un foto: Mārīte Vanaga, Nīkrāces pamatskolas skolotāja

Komentāri
Šobrīd nav izveidots neviens komentārs.
<<< Iepriekšējā lapa 1 Nākamā lapa>>>

Pievienot komentāru
Vārds
Atcerēties mani
CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu
:: Komentārs::
Bold Italic Underline Strikethrough Subscript Superscript Font color Font Family Font Size Left Align Center Align Right Align Teletype Horizontal Line Marquee Quote Flash Image Image E-mail link hyperlink List
Atlikušo simbolu skaits
Powered by Fusion News © 2006 - 2010, FusionNews.net.

Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv