25.martā Skrundā pie piemiņas akmens un deportāciju atceres vagona-muzeja tika pieminēti 1949. gada notikumi, kad šajā dienā tika īstenota viena no lielākajām padomju varas represijām – masveida deportācija, kuras laikā vairāk nekā 42 000 cilvēku tika izsūtīti no Latvijas uz Sibīriju. No Skrundas dzelzceļa stacijas vairāk nekā 2900 cilvēki tika spiesti kāpt vilcienos, lai tiktu izsūtīti uz tālajiem padomju reģioniem, lielākoties uz Sibīriju.
Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja Dace Buķele: “Mēs piemin vienu no traģiskākajiem notikumiem latviešu tautas vēsturē, kad tūkstošiem cilvēku tika izrauti no savām mājām, ģimenēm, un tika izsūtīti uz Sibīrījas plašumiem no kurienes ļoti daudzi neatgriezās. Tā nebija nejaušība, tas bija apzināti vērsts noziegums pret latviešu tautu. Padomju okupācijas vara mēģināja lauzt mūsu garu, tradīcijas un mīlestību uz savu zemi, tomēr viņiem tas neizdevās. Latviešu tautas spēks, izturība un brīvības mīlestība palīdzēja izdzīvot, saglabāt latviskumu un atgriezties dzimtenē. Mūsu uzdevums ir turēt godā mūsu vēsturi, atminēties to, lai tas nekad vairs netiktu pieļauts.”
Ar atmiņām par piedzīvotajām sāpēm un pārdzīvojumiem tika aizdegtas sveces un nolikti ziedi. Vēsturiskos notikumus ieradās pieminēt izsūtīto ģimeņu locekļi, Kuldīgas novada pašvaldības, kā arī Skrundas pamatskolas skolēni un skolas pārstāvji. Pēc pasākuma kvienam bija iespēja doties uz Skrundas pilsētas bibliotēku, lai uzzinātu vairāk par deportāciju atceres vagona-muzeja izveides ideju un nepieciešamību.